TKD CONNECT kabel taśmowy z tkaniny.
Alternatywne połączenie
o wysokiej funkcjonalności.
TKD CONNECT kabel taśmowy z tkaniny.
Alternatywne połączenie o wysokiej funkcjonalności.
Nowoczesne rozwiązanie o wysokiej funkcjonalności.
W budowie instalacji i urządzeń inżynierowie coraz bardziej zmierzają w kierunku kompaktowych systemów kablowych. Obejmują one nie tylko dużą liczbę przewodów elektrycznych do zasilania i danych, ale także inne komponenty, takie
jak światłowody lub węże do mediów. Kable taśmowe tkaninowe przeznaczone do określonych zastosowań oferują rozwiązania, które są bardzo ekonomiczne. Dzięki nim szeroką gamę komponentów można wyraźnie i bezpiecznie zintegrować z siecią kablową, która zapewnia wydajność, szybką instalację i wysoką funkcjonalność.
Konwencjonalne kable okrągłe, płaskie lub wstążkowe, często o strukturze hybrydowej lub w połączeniu z e-prowadnikami, są nadal używane w budowie maszyn i urządzeń. Kable taśmowe tkaninowe są technicznie i ekonomicznie atrakcyjną alternatywą dla konwencjonalnych kabli i złożonych e-prowadników. Dzięki procesowi tkania tekstylne kable taśmowe gwarantują gęstość upakowania i zapewniają jasne przyporządkowanie zintegrowanych komponentów całej sieci.
Możliwe zastosowania
AUTOMATYKA
PRZEMYSŁOWA
TECHNOLOGIA PRZENOŚNIKOWA
I PRZEŁADUNKOWA
MASZYNY
I URZĄDZENIA
SYSTEMY SCENOGRAFICZNE
ROBOTYKA
SYSTEMY WINDOWE
I SUWNICOWE
Lekka waga i niski koszt.
Dzięki procesowi tkania poszczególne kable taśmowe z tkaniny mogą być produkowane przy umiarkowanych kosztach. W przeciwieństwie do specjalnych kabli płaskich, gdzie nic nie działa bez inwestycji w formy wtryskowe i czasy przezbrajania, nie ma czasochłonnych terminów realizacji przy tkaniu.
System krosien wymaga jedynie precyzyjnego dopasowania do parametrów produkcyjnych. Oznacza to, że nawet mniejsze partie produkcyjne, takie jak małe serie lub prototypy, są łatwo wykonalne.
Wydajność – precyzyjnie regulowana.
Obciążenia termiczne nie stanowią problemu w kompozycie tekstylnym, ponieważ nie ma bezpośrednich połączeń materiałowych między sąsiednimi elementami. Dzięki temu kabel wstążkowy z tkaniny imponuje optymalnym rozpraszaniem ciepła i przesyłaniem wysokich prądów lub zredukowanych przekrojów przy tym samym natężeniu.
Kolejną zaletą jest to, że elementy mogą poruszać się swobodnie względem siebie w obrębie tkanki i są odkształcalne w kilku osiach.
Podczas dostrajania tekstylnych linii łączących w grę wchodzą takie parametry, jak precyzyjny dobór przędzy tkackiej czy indywidualne dopasowanie struktury tkaniny lub procesu produkcyjnego. Gwinty osnowy mogą być również wykorzystane do dodatkowego odciążenia poszczególnych rdzeni.