Przemysł dźwigowy
i suwni­cowy.

Rozwiązania kablowe dla ekstremalnych warunków
i wymagań.

Lżejsze, mnie­jsze, bardziej wszechstronne:
Wysokie wymagania dotyczące kabli suwnicowych.

Cyfryzacja i automatyzacja postępuje także w przypadku dźwigów i systemów przeładunkowych. Wiele obiektów portowych działa w pełni automatycznie co zwiększa prędkość, z jaką towary muszą być wysyłane i rozładowywane ze względu na coraz krótsze czasy przeładunku. Dla wykorzystywanego okablowania oznacza to, że musi ono spełniać coraz więcej funkcji i być odporne na czynniki środowiskowe, takie jak silnie wahające się temperatury, wysokie prędkości transportu oraz agresywne, słone powietrze.

Dźwigi i systemy przenośnikowe wymagają ekstremalnie wytrzymałych kabli zasilających i kabli do transmisji danych. Często kable o dużej grubości muszą być zwijane i rozwijane z bębnów i wózków kablowych z prędkością kilku metrów na sekundę. Ze względu na postępującą cyfryzację, kable hybrydowe są niezbędne, aby przez długi czas wytrzymać trudne warunki zewnętrzne i bezpiecznie przesyłać duże ilości danych. Dysponujemy odpowiednią wiedzą i szerokim portfolio, aby zawsze oferować właściwe rozwiązania.

PUR kontra guma.

Wybór odpowiednich materiałów jest szczególnie ważny, gdy ma spełniać wiele funkcji. Lżejsze i bezhalogenowe warianty PUR naszych kabli są jeszcze mniej wrażliwe na ekstremalne naprężenia podczas pracy na bębnie, obsłudze wózka kablowego i obsłudze łańcuchów suwnicowych. Jest to szczególnie ważne w przypadku kabli które pracują w ekstremalnych warunkach.

Szczególnie ważne staje się to przy zastosowaniach o podwyższonym ryzyku pożaru, np. w przemysłowych systemach transportowych w pomieszczeniach. Minimalizowanie ryzyka, zachowanie szczególnej ostrożności i używanie kabli bezhalogenowych – niepalnych, które wytwarzają niewielką ilość toksycznych oparów.

Ponadto kable PUR o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie są dostosowane do dużych przyspieszeń, ruchów we wszystkich osiach i dużych sił rozciągających. Nasze nowoczesne kable to nawet o 40 procent mniejszą waga i znacznie zmniejszona średnicą zewnętrzną. W zależności od aplikacji, oszczędza to dużo miejsca i kosztów już podczas konfiguracji systemu.

Nasze grupy produktów do dźwigów i wciągników.

Posiadamy szeroką gamę kabli dla systemów dźwigowych, gdzie wymagane są zastosowania bębnowych lub holownicze. Tego typu praca wymaga kabli o ulepszonych właściwościach mechanicznych ze względu na rodzaj zastosowania bębnów lub dużych prędkości jazdy wózka podczas holowania.

Nasze REELTEC® PUR-HF i FESTOONTEC® PUR-HF zostały specjalnie opracowane do tego celu i są dostępne w wersjach ekranowanych i nieekranowanych.

01

Elastyczne kable sterownicze

03

Przewody do transmisji danych, telekomunikacyjne i iskrobezpieczne

04

Przewody sterownicze
i transmisyjne – bardzo elastyczne – do kablowych prowadnic łańcuchowych i robotów

06

Kable do dźwigów, suwnic i podnośników taśmowych

07

Kable i przewody
w izolacji gumowej

NASZE KABLE

REELTEC® PUR-HF

Bezhalogenowy, zwijany kabel okrągły do ciężkiego sprzętu o wyjątkowych obciążeniach mechanicznych
W tym wyświetlacz instalacji

FESTOONTEC® H07VVH6-F, (H)07VVH6-F

Kabel zasilający i sterujący do wszystkich obszarów zastosowań, w których płaski kabel jest narażony na silne zginanie i ciągłe ruchy podczas pracy

TKD SERVICE
Znajdź nasz kabel jednym kliknięciem.

KABLE NA ZAMÓWIENIE
NADRUK INDYWIDUALNY
DOSTAWA 24h
ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM
DOSTAWA NA CZAS
DOSTAWA NA CAŁYM ŚWIECIE
KONTROLA DOSTĘPNOŚCI

Obsługa klienta TKD
Nasi doradcy i handlowcy są do Twojej dyspozycji.

Adam Dobrowolski

Manager Sprzedaży

Marcin Filipek

Przedstawiciel handlowy